Week 43 -2009
Vrouwen die seksueel tevreden zijn beoordelen hun welzijn positiever. Deze conclusie is gebaseerd op onderzoek dat in Australië werd gedaan. De vrouwen die aan het onderzoek meededen waren tussen de twintig en de vijfenzestig jaar en deden het minstens twee keer per maand. De frequentie was overigens niet doorslaggevend voor de beoordeling van een bevredigende seksualiteit, want het bleek vooral om kwaliteit te gaan. De vrouwen mochten er zelf een cijfer aan geven. Het is begrijpelijk dat als je onder een dronken schapenboer ligt te wachten tot het voorbij is, je niet gelukkiger wordt.
Ik werk graag aan het welzijn van mijn geliefde. Zo vaak als maar kan. De ingrepen die mijn artsen echter gedaan hebben zodat ik nog lang voorlichtende boeken kan schrijven zijn echter niet ongemerkt aan het zenuwstelsel dat noodzakelijk is voor de lichamelijke liefde voorbijgegaan. Mijn Belgische uroloog had me daarom nadat hij de boel vakkundig plat had gelegd aangemoedigd elke dag een pilletje te nemen, want dan zouden de ochtenderecties vanzelf wel weer terugkomen. Dat bleek een kostbare zaak, want reken er maar niet op dat de ziektekostenverzekering geld stopt in het welzijn van mijn vrouw. Bovendien vragen de dames bij de apotheek me als ik een flink voorraadje wil aanschaffen zodat ik niet elke week weer een nummertje hoef te trekken en op mijn beurt te wachten, waarom ik er zoveel wil. Die pilletjes haal ik daarom steeds minder vaak, ook omdat ik wil uitproberen of er zonder hulp van buiten toch nog iets mogelijk is. Het zit er tussen in. Vriezen en dooien. Hangen en wurgen. In elk geval niet meer een erectie die razendsnel terugveert bij omlaag duwen en loslaten. Daarvoor is echt een pil noodzakelijk.
Op welk moment moet je zoiets dan net innemen? Je weet maar nooit wanneer de gelegenheid zich voor zal doen. Het is wel iets dat je samen doet. Dus toch voor de zekerheid maar elke dag slikken, zodat ik op alles ben voorbereid?
Het leek me verstandig om over te gaan van een dagelijkse pil op een middel dat wat langer werkzaam is. Een dag of twee, drie. De overgang op het andere medicijn bleek geen verschil te maken voor de kwaliteit van de verheffing, maar nu diende een nieuwe uitdaging zich aan. Hoe lang heb je precies lol van zo'n middel? Misschien ook vier dagen? Misschien vijf? Het beste leek het me om het elke dag even uit te proberen. Ik meld mijn geliefde liever niet of ik wel of niet iets heb geslikt. Het is misschien wel reuze communicatief, maar het draagt verder verdraaide weinig bij aan de romantiek. Onlangs kon ik toch niet nalaten haar trots te melden dat ik nu al langer dan een week op één pil bezig was. Of kwam het door het placebo-effect? Kon ik met behulp van die positieve voodookrachten mijn edele delen langer enthousiast houden? Er is immers niets gemakkelijker voor de gek te houden dan het zelfvertrouwen van een man.
De vraag wel of niet slikken en wanneer bleef me bezig houden. De voordelen waren duidelijk en enige nadelen had ik niet opgemerkt. Ik dacht dat ik veel over de bijwerkingen van geneesmiddelen wist, maar onlangs schreef ik een stukje over nieuwe middelen om jonge heren in de houding te krijgen en ontdekte ik dat wat je in je hoofd weet, lang niet altijd tot je doorgedrongen is. Bij het beschrijven van het gebruik van slangengif als erectiebevorderaar en nieuwe smeersels die het wonder moeten bewerkstelligen, kwamen ook nog even de nadelen van de bestaande medicijnen aan de orde. Ik kon ze zo uit mijn geheugen opsommen en deed ineens ook een persoonlijke ontdekking. Verdorie, daarom heb ik steeds die irritante hoofdpijnaanvallen en daarom is er steeds die brandende pijn in mijn maag. Stom van me. Nooit bij stilgestaan.
Het Australische onderzoek had ook eigenlijk geen eenduidige uitkomst. Want zijn vrouwen die seksueel ontevreden zijn minder gelukkig, of kunnen ongelukkige vrouwen niet van de seks genieten? Een wijze man weet precies wat er nodig is. Op mijn leeftijd zou je niet zo bezig moeten zijn met je prostaatkanker, je erectie en de frequentie van de seksuele activiteit. Ik zou ondertussen moeten weten dat goede seks begint met luisteren naar haar verhalen over wat ze in de winkel heeft gezien, hoe ze twijfelde tussen de zwarte en de rode juk, maar dat ze die rode beter niet kan kopen omdat ze dan ook andere laarzen zal moeten aanschaffen. Op zo'n moment niet ongeïnteresseerd 'goh' of 'tjee' mompelen. Proberen te begrijpen hoe zij met die nieuwe jurk mijn interesse voor het bedrijven van de liefde in leven probeert te houden. En dan ook nog met nieuwe laarzen erbij.



Terug